13 Aralik 2017 Çarsamba

Foto Galeri

Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası 08-13 Aralık 2009 Çankırı

Mesaj Defteri

sizi o kadar çok özledim kii o ortamı o sıcaklığı o baba şevkatini. Hocam siz Çankırı Boksun ihtiyacı olan tek insansınız kim ne yaparsa yapsın kimse yıkamaz. Seviliyosun Ahmet ÇINAR...

GRC :) - 25/02/2013 10:07

Site Istatistigi

Online Kullanici :

2

Bugünkü Ziyaretçi :

1

Toplam Ziyaretçi :

37017

Hava Durumu

ÇANKIRI

Reklam

02/08/2017

Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası Türkiye de

 

Dünya  Bayanlar Boks Şampiyonası Türkiye de Yapılacak

 

 

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 2019 Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenleneceğini açıkladı.

Gözgeç, federasyon binasında düzenlendiği basın toplantısında, Rusya'nın başkenti Moskova'da dün Dünya Boks Birliği (AIBA) toplantısının yapıldığını söyledi.

Toplantıda önemli kararlar alındığını vurgulayan Gözgeç, "2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nı Türkiye'ye almış bulunmaktayız." dedi.

Gözgeç, 2019'da gerçekleştirilecek şampiyonanın olimpiyat elemeleri niteliğinde olduğuna dikkati çekerek, "Henüz şehir kesinleşmedi. Düşündüğümüz iller Trabzon ve Ankara. Boksun sevildiği, seyircisinin fazla olduğu kentleri düşünüyoruz. Seyirci avantajımızı iyi kullanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Olimpik sıkletlerde değişiklik

Eyüp Gözgeç, boksta olimpik sıkletlerde de değişiklik yapıldığını bildirdi. Olimpik sıklet sayısının erkeklerde 10'dan 8'e düşürüldüğünü, kadınlarda ise 3'ten 5'e çıkarıldığını belirten Gözgeç, şöyle devam etti:

"Kadınlara eklenen iki sıklet, 57 ve 64 kilo. Erkeklerde de 49 ve 52 kilo olimpiyatların dışında kaldı. Bu iki sıkletin olimpiyatlardan çıkarılması hoşuma gitti. Türkiye'de bulamadığımız, başarılı olamadığımız kilolar. Bu değişiklik bizim için iyi oldu. İyi bir altyapımız var. Bir kızımız (Busenaz Sürmeneli), yıldızlar ve gençler olmak üzere 4 kez dünya şampiyonu oldu. Bu kızımız şimdi büyüklere geçti. 2020 Tokyo'da bir aksilik olmazsa yüzde 100 madalya alacak sporcularımız var."
 
http://www.turkboks.gov.tr/

Bu haber 202 kez okundu.